ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

ΠΕΡΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΕΡΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ   Παρ Μαρ 20, 2009 12:04 pm

Η είδηση από το σημερινό Ριζοσπάστη:

Σέρνεται στα δικαστήρια το φιλειρηνικό κίνημα

[...]Σήμερα, δικάζεται στο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης εκπρόσωπος της ΕΔΥΕΘ, μετά από μήνυση που υπέβαλε η ΑΕΠΙ, γιατί, όπως ισχυρίζεται, δεν εφαρμόστηκε ο νόμος περί προστασίας των πνευματικών δικαιωμάτων σε συναυλία που διοργάνωσε η ΕΔΥΕΘ το Μάη του 2004, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων της Ολυμπιάδας Ειρήνης που εκείνη την περίοδο εξελίσσονταν σε όλη τη χώρα.

Η συναυλία, που έγινε τότε στον Αγιο Παύλο, ήταν ανοιχτή για το λαό, δηλαδή χωρίς εισιτήριο και οι καλλιτέχνες συμμετείχαν αφιλοκερδώς. Ηταν μια εκδήλωση όπου παρουσιάστηκαν ποιήματα των Γιάννη Ρίτσου, Οδυσσέα Ελύτη και Τάσου Λειβαδίτη που μελοποίησε ο Μίκης Θεοδωράκης. [...]

ΣΧΟΛΙΟ

Ο Ριζοσπάστης μπορεί να έχει τα χίλια δίκια για τη διαμαρτυρία που προβάλλει... Πολιτικό χώρο εκφράζει και πολιτική είναι και η διαμαρτυρία.

Εκείνο όμως που προέχει είναι πως λειτουργεί η ΑΕΠΙ!

http://aepi.gr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Κι αυτή είναι η αρχική της σελίδα στο διαδίκτυο για να τη γνωρίσετε καλύτερα.

ΠΕΡΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: