HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας   Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2009 5:05 pm

Πλησιάζει η 8 του Μάρτη και καθώς φέτος πέφτει Κυριακή είναι μια καλή ευκαιρία να συναντηθούμε!!!
Λέμε να βρεθούμε στο ίδιο σημείο το γνωστό... και πρωί... για καφεδάκι και ό,τι άλλο προκύψει στη συνέχεια.
Παρακαλούμε ενημερώστε όσες γνωρίζετε και μπορούν να έρθουν.
Θα κρατηθούν απουσίες και θα επιβληθεί αυστηρή ποινή σε όσες αδικαιολογήτως δεν παρευρεθούν! Καθάρισμα σεντίνας και άλλα όμοια!!!
Τέκνα και σύζυγοι νόμιμοι επιτρέπονται... Σημειώνουμε ότι θα ληφθούν φωτογραφίες και ότι οι Απόκριες πέρασαν για να το παίξετε μασκέ... Παρόλα αυτά, μπορείτε να φέρετε τα καπελάκια του καιρού εκείνου - αν βεβαίως δεν τα έφαγε ο σκόρος στο μεταξύ!
Επίσης καλοδεχούμενα είναι άλμπουμ φωτογραφιών, λευκώματα και άλλα αναμνηστικά.
Για περισσότερες πληροφορίες πάρτε τηλέφωνο... Αν δεν το γνωρίζετε, στείλτε mail ή αφήστε προσωπικό μήνυμα, μήνυμα στο τσατ κλπ...
Και θα επαναλάβω: Ειδοποιείστε όσες γνωρίζετε γιατί από τις παλιές τουλάχιστον ελάχιστες μπαίνουν στο διαδίκτυο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΙΩΝΗ
Admin
ΔΙΩΝΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 884
Location : Όπου γη και πατρίς
Registration date : 31/10/2007

Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας   Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Icon_minitimeΤετ Μαρ 04, 2009 1:02 am

εγώ ρε παιδιά τι είμαι στο καράβι; αν θυμάμαι καλά μου είχατε δώσει προαγωγή σε μάγειρα... αργεί πολύ να φτάσω και καπετάνιος;;;


τσπ... μπορώ να έρθω στον καφέ και χωρίς γαλόνια καπετάνιου;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://diwni.blogspot.com/
ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΟΤΑΣ
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΟΤΑΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 411
Ηλικία : 59
Location : ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
Registration date : 08/10/2008

Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας   Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Icon_minitimeΤετ Μαρ 04, 2009 1:36 am

Αγαπητές μου Κυρίες, θεωρούσα και θεωρώ ότι γιορτάζετε κάθε μέρα. Γιατί πετάτε 364 μέρες και τις συμπυκνώνετε όλες σε μία; Αυτές οι γιορτές μου θυμίζουν αμερικάνικο life style Η γιορτή του παππού, η γιορτή του πατέρα, η γιορτή των ζώων, η γιορτή των πτηνών, η γιορτή της γαλοπούλας και μέσα σε όλα η γιορτή της Γυναίκας. Κυρίες μου , στην ελληνική νοοτροπία η γυναίκα έπαιξε πρωταρχικό ρόλο. Άλλωστε οι πρώτες κοινωνίες ήταν μητριαρχικές. Και τα περισσότερα ελληνικά μυστήρια αφορούσαν γυναικείες θεότητες. Άρα η Ελλάδα ξέρει να τιμά και πρέπει κάθε μέρα να γιορτάζει και να τιμά τη Γυναίκα. Τη Γυναίκα Μάνα, τη Γυναίκα σύζυγο, τη Γυναίκα φίλη, τη Γυναίκα Καπετάνισσα. Και γενικά τη Γυναίκα ως θεά ισάξια θεών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://sotirisbotas.blogspot.com
ΗΡΑΚΛΗΣ
Admin
ΗΡΑΚΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 421
Registration date : 01/11/2007

Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας   Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Icon_minitimeΤετ Μαρ 04, 2009 12:11 pm

Συνυπογράφω ανεπιφύλακτα τη θέση του Σωτήρη. Αμερικανισμοί και άλλα - ισμοί και εσμοί. Μία μέρα ίσον καμία μέρα όταν η γυναίκα παραμένοι σε δεύτερη θέση και τέτοιοι γιορτασμοί γίνονται πανηγυριτζίδικα. Οι καπετάνισσες όμως έχουν έμπρακτα υποστηρίξει την ισότητα της γυναίκας οπότε και δικαιούνται να προβάλλονται εκείνη τη μέρα ως απάντηση στα παχιά τα λόγια περί ισότητας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αστερόσκονη
Ανθυποπλοίαρχος
Ανθυποπλοίαρχος
Αστερόσκονη


Αριθμός μηνυμάτων : 114
Registration date : 09/04/2008

Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας   Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Icon_minitimeΠεμ Μαρ 05, 2009 4:42 pm

Αν δεν έχει Θέα την Θάλασσα, εγω δεν έρχομαι!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας   Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Icon_minitimeΠαρ Μαρ 06, 2009 3:49 am

Κι εγώ δε θα έρθω. Επί πέντε μέρες θα έχω θέα μόνο τους τοίχους του διαμερίσματος.... affraid

Άλλα οι άνθρωποι προγραμματίζουν και άλλα οι θεοί αποφασίζουν....

Έγινε και το χατίρι όσων είχαν αντίθετη άποψη για τη μέρα της γυναίκας. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΙΩΝΗ
Admin
ΔΙΩΝΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 884
Location : Όπου γη και πατρίς
Registration date : 31/10/2007

Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας   Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας Icon_minitimeΠαρ Μαρ 06, 2009 1:28 pm

cry2 Κλαίω τους τοίχους! lol!


Όχι τη θάλασσα. Αυτή έτσι κι αλλιώς από δάκρυα λένε πως είναι...

Μα είπα κι εγώ μια φορά να έρθω σε συνάντηση κι έτυχε μέρα Πέμπτη... Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://diwni.blogspot.com/
 
Οι Καπετάνισσες θα γιορτάσουν τη μέρα της γυναίκας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ-
Μετάβαση σε: