ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Πειρατεία σε γερμανικό τάνκερ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Πειρατεία σε γερμανικό τάνκερ   Παρ Ιαν 30, 2009 3:29 am

Πειρατεία και σε γερμανικό τάνκερ

ΜΟΓΚΑΝΤΙΣΟΥ.-- Ενα γερμανικό δεξαμενόπλοιο κατέλαβαν χτες Σομαλοί πειρατές παρά τα δεκάδες πολεμικά σκάφη που πλέουν ανοιχτά του Κόλπου του Αντεν για να αποτρέψουν, υποτίθεται, τέτοιες επιθέσεις...

Το σκάφος αποκαλείται «MV Longchamp», είναι χωρητικότητας 3.415 τόνων, μεταφέρει υγραέριο με σημαία Μπαχάμες. Στο σκάφος επέβαινε την ώρα της επίθεσης των πειρατών 13μελές πλήρωμα (οι περισσότεροι απ' τις Φιλιππίνες).

Είναι το τρίτο πλοίο που καταλαμβάνεται από πειρατές απ' την αρχή του 2009. Πέρσι, πάνω από 100 πλοία δέχτηκαν την επίθεση Σομαλών πειρατών, οι οποίοι υπολογίζεται πως αποκόμισαν λύτρα συνολικού ύψους 120 εκατομμυρίων δολαρίων.

ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

Πειρατεία σε γερμανικό τάνκερ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ-
Μετάβαση σε: