ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

OIKONOMIKH ENΙΣΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΩΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΟΤΑΣ
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος

Αριθμός μηνυμάτων : 415
Registration date : 08/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: OIKONOMIKH ENΙΣΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΩΝ   Πεμ Ιαν 08, 2009 2:45 pm

Kαι το ένα Ευρώ είναι πολύτιμο για το δίκαιο του Παλαιστινιακού αγώνα. Ας δείξουμε όλοι μας έμπρακτα τη συμπαράστασή μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://sotirisbotas.blogspot.com
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OIKONOMIKH ENΙΣΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΩΝ   Πεμ Ιαν 08, 2009 3:30 pm

Αγαπητέ Σωτήρη,

σίγουρα οι Παλαιστίνιοι έχουν τεράστιες ανάγκες. Και οικονομικές. Προσωπκά όμως είμαι πολύ επιφυλακτική στο ποιος είναι ο φορέας που αναφέρει το βίντεο. Και αν πράγματι τα χρήματα θα πάνε εκεί που πρέπει.

Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν επίσημοι φορείς των Παλαιστινίων. Κι εκείνοι λένε πως το Ισραήλ δεν αφήνει να περάσει ούτε κουνούπι προς τη Γάζα...

Έχεις εσύ κάποια καλύτερη πληροφόρηση για την οργάνωση που αναφέρει το βίντεο;

Loukia Sofou
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος

Αριθμός μηνυμάτων : 377
Registration date : 10/12/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OIKONOMIKH ENΙΣΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΩΝ   Πεμ Ιαν 08, 2009 10:25 pm

Πολύ σωστά είσαι επιφυλακτική, Αγαπητή Δανάη. Εξίσου επιφυλακτική είμαι και εγώ για τους ίδιους λόγους. Πάντως από το Σύλλογο της ΙΝΤΙΦΑΝΤΑ βρήκα τις παρακάτω πληροφορίες :

http://195.251.18.241/anakoinwseis060724.html

Χρήματα στη Γάζα

Ο καθολικός αποκλεισμός της Λωρίδας της Γάζας από τον ισραηλινό στρατό καθιστά ανέφικτη την αποστολή φαρμακευτικού υλικού στην περιοχή, παρά το γεγονός ότι είναι απολύτως αναγκαία. Τόσο η παλαιστινιακή πρεσβεία όσο και η Ένωση Επιτροπών Υγείας στη Γάζα (Union of Health Work Committees, www.gaza-health.org) βεβαιώνουν ότι προς στιγμήν η αποστολή υλικού είναι αδύνατη. Αυτό που μπορούμε ωστόσο να κάνουμε είναι να στείλουμε χρήματα και το φαρμακευτικό υλικό να αγοραστεί από εκεί.

Ο τραπεζικός λογαριασμός της Ένωσης Επιτροπών Υγείας στη Γάζα είναι:

Arab Bank
Κάτοχος Λογαριασμού: Union of Health Work Committees - UHWC
Αριθμός Λογαριασμού: 9500-470-7
Τραπεζικό κατάστημα: Arab Bank PLC-Gaza Branch
Swift: ARAB PS22
Συνεργαζόμενη τράπεζα:
Credit Suisse, Ζυρίχη
Swift: CRESCHZZ80A
Swift Ευρωπαϊκό: ARAB FRPP ή ARAB DEFF

Επίσης η κατάθεση μπορεί να γίνει στον τραπεζικό λογαριασμό του Συλλόγου "Ιντιφάντα" με αιτιολογία "Φάρμακα-Γάζα" και να διαβιβάσουμε εμείς το πόσον.

Εθνική Τράπεζα: 163/628380-27
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OIKONOMIKH ENΙΣΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΩΝ   Παρ Ιαν 09, 2009 3:27 pm

Σήμερα στην πορεία βρήκα και αυτό:

Θέλω να πιστεύω ότι και με αυτό το δρόμο μπορεί να φτάσουν εκεί που πρέπει τα χρήματα...

OIKONOMIKH ENΙΣΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΩΝ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΕΙΡΗΝΗ-
Μετάβαση σε: