ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Ένα ούτι για την Παλαιστίνη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Ένα ούτι για την Παλαιστίνη   Σαβ Ιαν 03, 2009 8:44 am

Ένα ούτι για την Π...
Απόσπασμα - αφιέρωμα στην Παλαιστίνη που πάλι δοκιμάζεται. Για μια ακόμη φορά... Και πόσες ακόμη; Τέλος δεν έχει τούτο το δράμα;

Ένα ούτι για την Παλαιστίνη. Από τη ραδιοφωνική εκπομπή ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ - του Αλέξη Λαμπρίδη - στο σταθμό 902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM (Σάββατο και Κυριακή, 3-5 το μεσημέρι).

Παλαιστίνιος και ο ουτίστας... Να μας θυμίζει το βαθύ πολιτισμό αυτού του λαού. Και να μας αναγκάζει να δακρύζουμε ακόμη μια φορά που ένας τέτοιος λαός χρόνια τώρα πληρώνει βαρύ φόρο αίματος και κηδεύει καθημερινά τα παιδιά του. Μερικά πριν προλάβουν καν να μιλήσουν... Η δική τους φωνή ζωντανεύει - κλαίει στο ούτι, αυτή που δεν πρόλαβαν να πούνε τα ίδια, και κραυγάζει με τον πιο δραματικό τρόπο:

ΓΙΑΤΙ;;;;

• Δείτε τη σχετική μας ανακοίνωση για τη Συναυλία αλληλεγγύης για την Παλαιστίνη που θα γίνει αυτή την Τετάρτη.
  • Οι φωτογραφίες είναι από το σημερινό Ριζοσπάστη και το αφιέρωμα με τίτλο ΝΕΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΣΤΗ ΓΑΖΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΕΙΡΗΝΗ-
Μετάβαση σε: