ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Ποιος κέρδισε το φλουρί;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Ποιος κέρδισε το φλουρί;   Τετ Δεκ 31, 2008 7:30 pm

Σε μας ο Νηρέας! Κι ας μην το ξέρει ακόμη ούτε ο ίδιος.

Σαν καλή αδερφούλα λοιπόν σκέφτηκανα τον ενημερώσω έστω και μέσω διαδικτύου. Το πότε θα καταφέρει να μπει στο διαδίκτυο είναι μια άλλη ιστορία αφού ξεκινά το πολυφωνικό του καραβάνι στα χιονισμένα βουνά της Ηπείρου (αλλά και δίπλα σε αναμμένα τζάκια με τσίπουρα και πίτες)...

Έτσι και δεν τον είχαμε απόψε κοντά μας. (κρίμα και το φρικασέ... )

Και όταν ήρθε η ώρα της πίτας έμεινε το κομμάτι του παραπονεμένο στο τραπέζι:

Παραπονεμένο αλλά και τυχερό. Γιατί παρά τις επίμονες προσπάθειες των υπολοίπων

φλουρί δε βρέθηκε στα άλλα κομμάτια. Επίμονες έως υπερβολής:

Δες πώς καταντήσαμε τη βασιλόπιτά μας... Θα μου πεις γιατί δεν την τρώγαμε; Καλέ.... Τι να πρωτοφάει ο άνθρωπος τέτοιες μέρες; Και ειδικά τη βασιλόπιτα που το έθιμο του φλουριού αναγκάζει να τη σερβίρουμε σε κομμάτια για γαργαντούες...

Στο τέλος το πήραμε απόφαση. Αφού δεν το βρήκαμε εμείς, σίγουρα έπεσε στο Νηρέα... Οπότε και το σημαιοστολίσαμε για να περιμένει τον τυχερό:

Αδερφούλη, εύχομαι το φλουρί να σου φέρει γούρι για όλο το 2009! Οι επιθυμίες σου και τα όνειρά σου να γραφτούν τον ερχόμενο Δεκέμβριο ως αναμνήσεις ζωής και έργου ετούτης της χρονιάς.

Σε σας, αγαπητοί συμφορουμίτες, ποιος το κέρδισε; Το φλουρί φυσικά...

Σκέφτομαι ότι πρέπει και σαν φόρουμ να κόψουμε πίτα. Οι περισσότεροι ξέρω ότι έχετε κιόλας εκφράσει επιθυμία να βρεθούμε. Το θέμα είναι να βρούμε μέρα και ώρα που να βολεύει αν όχι όλους, τουλάχιστον τους περισσότερους. Σίγουρα πριν τις 6 του μήνα που φεύγουν τα κορίτσια για τις σχολές τους...

ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος κέρδισε το φλουρί;   Τετ Δεκ 31, 2008 7:36 pm

Ο "σημαιοστολισμός" στην τελική του μορφή:

Ποιος κέρδισε το φλουρί;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: