ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

ΕΓΩ, ΕΓΩ ΜΟΝΑΧΟΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΡΕΟΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΟΤΑΣ
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος

Αριθμός μηνυμάτων : 415
Registration date : 08/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΓΩ, ΕΓΩ ΜΟΝΑΧΟΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΡΕΟΣ   Τετ Οκτ 29, 2008 2:32 pm

Ίσως φαίνεται ότι γκρινιάζω πολύ με τους ανθρώπους αυτού του τόπου μα πάνω απ΄όλα φίλοι μου, με τον εαυτό μου τα βάζω. Θέλει σεβασμό αυτή η χώρα. Γιατί την περπάτησαν άνθρωποι της Τέχνης και του Λόγου. Μύστες της Ελλάδος. Δάσκαλοι που ακόμα ζουν ανάμεσά μας μέσα από τα λόγια τους. Ένα ποίημά μου τους αφιερώνω κι ας με συγχωρέσουν γιατί το ξέρω πως είναι λίγο. Μα ελπίζω πως τη σπονδή του λόγου μου πράξη θα την κάνω. Αφιερωμένο από τον Ηράκλειτο μέχρι το Λιαντίνη.

ΚΑΡΠΟΙ ΘΕΡΙΣΜΟY

Με ξόρκι θα θερίσω τα στάχυα του καιρού
και με κρασιού σπονδή τους πόνους θα εξαγνίσω
φλασκί αρχαίο με μύρο άγιο θεοί πού να ζητήσω ;
Σ' ένα θάνατο άνοιξης άρωμα εγώ να του χαρίσω

Δεν προσκυνώ σε ηδονικές στιγμές και απρόσωπες ιέρειες
γιατί είμαι μύστης των κορφών και των ιερών θανάτων
που φοίνικες πουλιά έχουν αγγέλους
κι ' όχι κλαυθμών κραυγές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://sotirisbotas.blogspot.com

ΕΓΩ, ΕΓΩ ΜΟΝΑΧΟΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΡΕΟΣ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ-
Μετάβαση σε: