ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
χαλαρουιτα
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος

Αριθμός μηνυμάτων : 418
Registration date : 24/02/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!   Δευ Απρ 21, 2008 11:47 am

Πριν λίγες ημέρες διάβασα την Διώνη να μας προτείνει την Κύπρο ως Πασχαλινό προορισμό.

Πριν περισσότερες μέρες διάβασα την Δανάη να μας λέει για έναν κήπο λιγότερο στην γειτονιά της.

Και δεν είναι οι μόνες περιπτώσεις αυτές...

Ανεβάζουμε φωτογραφίες από άνθη και ευχομαστε να είμαστε σε κάποια εξοχή, ανεβάζουμε φωτογραφίες από θάλασσες και βαπόρια και ευχόμαστε να είμαστε σε μια θάλασσα ή ακόμα σε ένα βαπόρι.

Μιλάμε μεταξύ μας και λέμε για τις "φυγές" μας. Άλλες πραγματικές, άλλες στην σφαίρα του επιθυμητού. Δεν βγάζω απ'έξω την ουρά μου. Του λόγου μου έχω όνειρο ένα παραθαλάσσιο σπίτι με κοτούλες και κατσικάκια και περιβόλια με λάχανα και ραδίκια και πικραλίδες και λουλούδια. Και πολλά δέντρα γύρω μου. Τον κόσμο από μακριά... Και η "φάρμα" αυτή σε κάποιο απομακρυσμένο νησάκι.

Η εφημερίδα Καθημερινή έκανε μια έρευνα...
Παράθεση :

Το 65% των Αθηναίων θέλουν να φύγουν
Δύο στους τρεις δηλώνουν δυσαρεστημένοι από τη ζωή τους σε μια βρώμικη, πνιγμένη στα αυτοκίνητα και στα σκουπίδια πόλη

Τυχαίο; Όλοι ασφυκτιούν σε αυτή την ζούγκλα; Μα γιατί; Αν όλοι θέλουν να έρθουν πιο κοντά στην φύση η ζούγκλα ειναι ιδανικό μέρος... Δεν νομίζετε;

Ελάτε κι εσείς στην Ζούγκλα που λεν Αθήνα! Όλοι οι καλοί χωράνε! Ελάτε, ελάτε! Να πνιγούμε όλοι μαζί στον βούρκο! (Αυτό με την προυπόθεση ότι κάποια στιγμή θα δεήσει να βρέξει λίγο...) Μπορεί πάλι να αφυδατωθούμε όλοι μαζί! (Πιο πιθανό το δεύτερο...) Τουλάχιστον θα είμαστε όλοι μαζί! Τι κι αν ο ένας δεν ξέρει τον διπλανό του;;

ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
χαλαρουιτα
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος

Αριθμός μηνυμάτων : 418
Registration date : 24/02/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!   Δευ Απρ 21, 2008 12:26 pm

Kαι τι σύμπτωση....

Και άλλη ημέρα αύριο...

ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΗΣ αυτή την φορά. Αξίζει και στην Γη μας μια μέρα! Τόσες μας χαρίζει, μια μέρα να θυμηθούμε ότι υπάρχει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!   Δευ Απρ 21, 2008 3:04 pm

Όλοι θέλουν να φύγουν... τα ίδια βρήκαν και τα Μικρά μου Τερατάκια πριν δυο χρόνια σε ανάλογη έρευνα:

http://mikrateratakia2.blogspot.com/2007/09/2_312.html

Σας βεβαιώ ότι στα δυο χρόνια που πέρασαν, κανείς δεν αναχώρησε ακόμη για επαρχία... όλοι εδώ... στο πάλαι ποτέ κλεινόν άστυ... που δεν το μπορούμε αλλά

και εμείς μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε...

ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: