ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ   Σαβ Ιαν 31, 2015 1:08 pm

Πότε θα γίνει η εκλογή του Προέδρου της Δημοκρατίας

Στις 13 Φεβρουαρίου θα γίνει η εκλογή του Προέδρου της Δημοκρατίας από τη Βουλή. Σύμφωνα με πληροφορίες, οριστικοποιήθηκε το χρονοδιάγραμμα των ενεργειών της Βουλής.Σύμφωνα με πληροφορίες

5 Φεβρουαρίου: Ανοίγει η Βουλή, όπως ορίζεται στο Προεδρικό Διάταγμα, για την ορκωμοσία των Βουλευτών.

6 Φεβρουαρίου: Εκλογή του Προεδρείου της Βουλής. Θα διεξαχθούν δύο συνεδριάσεις. Στην πρωινή θα εκλεγεί Πρόεδρος και στην απογευματινή τα υπόλοιπα μέλη του Προεδρείου.

6 Φεβρουαρίου: Εκδίδονται δύο ημερήσιες διατάξεις α) για τις προγραμματικές δηλώσεις της κυβέρνησης και β) για την εκλογή Προέδρου της Δημοκρατίας ύστερα από τουλάχιστον 5 μέρες.

7, 8 και 9 Φεβρουαρίου: Αναγιγνώσκονται οι προγραμματικές δηλώσεις της κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ, διεξάγεται συζήτηση επΆ αυτών και τα μεσάνυχτα της 9ης Φεβρουαρίου θα γίνει η ψηφοφορία για την παροχή ψήφου εμπιστοσύνης στην κυβέρνηση.

13 Φεβρουαρίου: Εκλογή του νέου Προέδρου της Δημοκρατίας

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/politikes-eidhseis/49348/pote-tha-ginei-i-eklogi-tou-proedrou-tis-dimokratias

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ-
Μετάβαση σε: