HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;    Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;  Icon_minitimeΣαβ Ιουν 02, 2012 9:22 am

Παράθεση :
Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;  %25CE%25A0%25CE%259F%25CE%2594%25CE%2597%25CE%259B%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%259F

μην εμπιστεύεστε κανέναν τους!
μην σκορπάτε τις ελπίδες σας δεξιά κι αριστερά!

μόνο εμείς μπορούμε ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΔΗΛΑΤΟ :)

υ.γ.: ο "ξανθός Απρίλης" μου, ο μικρός μου "στάλκερ", στα πρώτα έδρανα έξω από τη Βουλή. ποδηλατοπορεία 2012

και σχόλιο:

Παράθεση :
το ψώνιο της ονοματοδοσίας έχει, τουλάχιστον, μια προφατική αιτιολόγηση: το ποδήλατο το απέκτησα 13 Απριλίου. την παραμονή είχα δει για δέκατη τόση φορά τον "Στάλκερ" :)
13 Μαΐου στις 3:32 μ.μ.

Δεν πέρασε μήνας που είδαμε αυτή τη φωτογραφία και το κειμενάκι και το σχόλιο που ακολουθούν σε ένα χρονολόγιο στο fb. Μόλις προχτές διαβάσαμε και τη συνέχεια:

Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;  %25CE%25A0%25CE%259F%25CE%2594%25CE%2597%25CE%259B%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%259F

Παράθεση :
εδώ και τρία χρόνια ήταν η ζωή μου. ακούγεται υπερβολικό, μονομερές, "κάπως" αλλά εγώ μονάχα ξέρω ότι ήταν η μόνη αληθινή χαρά στη ζωή μου.

σήμερα πήγα με αυτό στο Μέγαρο Μουσικής στην εκδήλωση για τον Θόδωρο Αγγελόπουλο. το κλείδωσα απέξω από το Μέγαρο, ανάμεσα σε άπειρους αστυνομικούς γιατί στη μεγάλη αίθουσα του Μεγάρου είχε άλλη, μεγαλόσχημη εκδήλωση - μάλλον του Σ.Ε.Β.

όταν βγήκα από το Μέγαρο, το ποδήλατο είχε εξαφανιστεί! κι εγώ έμεινα ...κάγκελο να κοιτάω το κάγκελο όπου το είχα κλειδώσει. ούτε κλειδαρικά πεταμένη, ούτε τίποτε! ρωτήσαμε με μια φίλη τον σεκιουριτά του Μεγάρου - μόλις είχε αλλάξει βάρδια. ζήτησα κι ήρθε σε δύο λεπτά ο προηγούμενος που μόλις είχε τελειώσει. εμφανίστηκε με ένα ποδήλατο ίδιας μάρκας με το δικό μου -specialized. άλλου μοντέλου και χρώματος. μου είπε ότι είχε δει το ποδήλατό μου, είχε δει και πως ήταν η αλυσίδα τυλγιμένη γύρω από τα κάγκελα του πεζοδρομίου και τι μάρκα ήταν κι έδειξε έκπληκτος που κλάπηκε εκεί! το πρώτο πράγμα που μου είπε, τυχαίο?, ότι εκεί όπου το κλείδωσα δεν βλέπουν οι κάμερες του Μεγάρου! (η καχυποψία δεν ήταν μόνο δική μου αλλά και της φίλης που ήταν εκεί ως ομιλήτρια στην εκδήλωση...)

τα γράφω όλα αυτά όχι για να πω τον πόνο μου αλλά μήπως βοηθήσει κανένας. μήπως κανένας ομοιοπαθής (ξέρω, είμαστε πολλοί) μπορεί να με κατευθύνει πρακτικά που να ψάξω, αν έχει νόημα να ψάξω, αν, αν...

γιατί, το ξαναλέω, το συγκεκριμένο ποδήλατο είχε γίνει η ζωή μου, δεν υπερβάλω και, τελείως ειλικρινά, μου είναι αληθινά δύσκολο να με φανταστώ χωρίς αυτό.

Υ.Γ.: αν θέλετε, κοινοποιήστε τη φωτογραφία του μήπως το δει κανένας. έχει και μια κόρνα από παλιό ποδήλατο πάνω του - την κόρνα από το ποδήλατο του παπού μου....

Υ.Γ. 2: σκεφτήκαμε μήπως και το πήρε και καμία αστυνομία, μην και θεωρήθηκε ύποπτο να κλειδωθεί έξω ακριβώς απο το Μέγαρο σε εκδήλωση του ΣΕΒ από έναν μαλλιά, μουσάτο, με σκισμένο τζην - όπως συνήθως πάω στις "κόσμιες εκδηλώσεις". πήρα τροχαία, τίποτε. ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Σας παρακαλούμε αν κάτι γνωρίζετε για τον "ξανθό Απρίλη", το μικρούλη "Στάλκερ", ενημερώστε μας.

Γιατί δεν είναι απλά ένα ποδήλατο που χάθηκε. Έχει στις ρόδες του γραμμένες διαδρομές που δε γίνονται ούτε σε άσφαλτο, ούτε σε χώμα μα με της ψυχής το πύρωμα και της καρδιάς το αίμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;    Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;  Icon_minitimeΣαβ Ιουν 02, 2012 9:28 am

Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;  %25CE%25A0%25CE%259F%25CE%2594%25CE%2597%25CE%259B%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%259F

Η φωτογραφία του ξανθού Απρίλη, του μικρού Στάλκερ, σε μεγαλύτερη προβολή. Με την ελπίδα κάποιος να τον εντοπίσει στα αυτοσχέδια παζάρια κλεμμένων ποδηλάτων που στο μεταξύ μάθαμε ότι συνηθίζουν οι κλέφτες ποδηλάτων να τα εκθέτουν.

Το ιδιαίτερο γνώρισμα του ποδηλάτου είναι η παλιά κόρνα από το ποδήλατο του παππού. Αν βέβαια δεν την ξήλωσε στο μεταξύ ο κλέφτης για να αφαιρέσει τα σημάδια αναγνώρισης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
Ο ξανθός Απρίλης, ο μικρός Στάλκερ - ένα ποδήλατο που πέταξε ξαφνικά. Το είδε κανείς;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: