ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Αφιερωμένο στα γενέθλια του Δασκάλου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Αφιερωμένο στα γενέθλια του Δασκάλου   Σαβ Ιουλ 23, 2011 2:28 am

Ένα βίντεο. Φτιαγμένο από τα χεράκια μαθητή μου. Μικρό. Μόλις 38 δεύτερα... Δωρικό...

Δωρική και η σημείωση του μικρού μαθητή:

Παράθεση :
Άμα πειράξουμε ένα αντικείμενο θα επηρεαστεί η σκιά του.
Εγώ θα κάνω το ανάποδο! Θα επηρέασω ένα αρκουδάκι από τη σκιά του.

Νομίζω ότι ξεκινώντας το Σεπτέμβρη την Πέμπτη τάξη, πρέπει να βρω τρόπο να διδάξω την αρχή της Απροσδιοριστίας... Και πως ο παρατηρητής μπορεί να αλλάξει τα γεγονότα.

Ο πιτσιρικάς, σας βεβαιώνω, ότι μέχρι στιγμής δεν έχει ακούσει τίποτε σχετικό. Ούτε καν για τη γατούλα του Σρέντιγκερ. Αλλιώς δε θα μιλούσε για αρκουδάκι. Μα για γατάκι...

Ούτε έχει διαβάσει Γκέμμα. Την ιστορία με το λαγό και το τσακάλι.

Είναι απλά ένα παιδί έξυπνο. Και με οικογενειακό περιβάλλον που υποστηρίζει την ελεύθερη ανάπτυξη της σκέψης του. Και κοιτάξτε πού έφτασε. Σε τι σύλληψη. Να παίζει με έννοιες που μόνο οι μεγάλοι της επιστήμης συνηθίζουν να ασχολούνται.

Ο Δάσκαλος θαρρώ θα ήταν χαρούμενος γνωρίζοντας πως μέσα στο γενικό κακό της χώρας εξακολουθούν να "φυτρώνουν" και τέτοια παιδιά. Γι' αυτό και το αφιέρωμα του βίντεο στα γενέθλια του...

Αφιερωμένο στα γενέθλια του Δασκάλου
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ-
Μετάβαση σε: