ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Βλέποντας τα πλοία να περνούν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Βλέποντας τα πλοία να περνούν   Σαβ Αυγ 28, 2010 10:28 am

Μακρυγιάλι, Ηγουμενίτσα

Για μπανάκι και διοπτεύσεις πλοίων...

Τα βλέπεις να σκάνε μύτη από μακριά:

Κι ώσπου να βγάλεις τη φωτογραφική μηχανή έχουν κιόλας γυρίσει και περνάνε μεγαλόπρεπα μπροστά σου

τραβώντας για το λιμάνι.

Την ίδια ώρα όλο και κάποιο άλλο καράβι θα αναχωρεί...

Ο ... γολιάθ είναι της γραμμής Πάτρας - Ιταλίας. Και ο δαυίδ ένα από τα φέρι μποτ που ενώνουν την Ηγουμενίτσα με την Κέρκυρα. Είτε με την πόλη της Κέρκυρας είτε με τη Λευκίμη.

Από την Ηγουμενίτσα μπορεί επίσης κανείς να ταξιδέψει και για Παξούς.

Ποιος ξέρει; Ίσως στο μέλλον να υπάρξει ακτοπλοϊκή σύνδεση και με την Αλβανία.

Το κακό είναι πως η πυκνή κίνηση του λιμανιού δεν επιτρέπει σε μικρότερα σκάφη να αξιοποιούν τουριστικά την περιοχή όπως συμβαίνει σε άλλα παρόμοια μέρη της Ελλάδας. Σκέφτομαι ότι πολύ θα μου άρεσε αν υπήρχε καϊκάκι που να πηγαίνει από την Ηγουμενίτσα στο Δρέπανο ή στο Μακρυγιάλι...

Βλέποντας τα πλοία να περνούν
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: