HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Χωρίς νεράκι...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Χωρίς νεράκι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Χωρίς νεράκι...   Χωρίς νεράκι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 21, 2010 1:16 am

Κι έλεγα κι εγώ, δεν μπορεί όλα να είναι τόσο καλά...

Αλλά και πρόβλημα νερού;

Την πατήσαμε. Η γειτονιά είναι η άτυχη γειτονιά της Ηγουμενίτσας. Και είναι κοινό μυστικό πως υποφέρει από έλλειψη νερού. Μόνο εγώ δεν το ήξερα όταν νοίκιαζα το σπίτι.

Τώρα ο υπεύθυνος του δήμου με συμβουλεύει να βάλω ντεπόζιτο! Και μου τόνισε πως φέτος είναι παράδεισος σε σχέση με άλλες χρονιές!!! Μόνο βράδυ το κόβουν πια! Και σε αφήνουν στα κρύα του λουτρού να μετράς τις σταγόνες που πέφτουν από τη βρύση...

Απογοήτευση και νεύρα αλλά τίποτε δε γίνεται.

Από το μικρό μου καταφύγιο, τη βεραντούλα των άστρων... και του Όνειρου ΙΙ...

Χωρίς νεράκι... Ioiiii28
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Χωρίς νεράκι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρίς νεράκι...   Χωρίς νεράκι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 21, 2010 1:27 am

Χωρίς νεράκι... Ioiiii29

Μια βεραντούλα που κάποτε έβλεπε θάλασσα. Έτσι λέει η κυρία Μαίρη. Η σπιτονοικοκυρά μου. Τύχαμε συνονόματες...

Τώρα βλέπει τον τεράστιο τοίχο της γειτονικής θεόρατης πολυκατοικίας. Ναι, έχει κι εδώ τσιμεντένια θηρία.

Έχει όμως και το καλό πως τώρα πια δε σε βλέπουν και οι άλλοι.

Είναι μια γωνίτσα, η γωνίτσα μου, που με χαλαρώνει και με συνεφέρνει από τα τεράστια προβλήματα που συνάντησα και συνεχίζω να συναντώ.

Πέρα από την έλλειψη νερού... Και που την πρώτη μέρα μας έπιασε τελείως απροετοίμαστους. Σε σημείο να πλένουμε τα πόδια με εμφιαλωμένο νερό...

Εξακολουθούμε να είμαστε χωρίς τηλέφωνο.

Η τηλεόραση δείχνει μια ασαφή εικόνα και ελάχιστα κανάλια...

Τις μέρες κυνηγάμε σφήκες και το βράδυ μας κυνηγούν μιλιούνια από κουνούπια. Το αουτάν, τα φιδάκια, οι ταμπλέτες και τα τσιροτάκια είναι σε συνεχή χρήση. Πλην όμως τα κουνούπια μας γαζώνουν...

Επαρχία θέλαμε. Δε θέλαμε; Καλά να πάθουμε!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Χωρίς νεράκι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρίς νεράκι...   Χωρίς νεράκι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 21, 2010 10:19 am

Χωρίς νεράκι... Iiiiiy14

οι βαρκούλες του Αχέροντα...

Μια βαρκούλα του Αχέροντα δεν είναι και το μικρό μου κεραμικό;;;

αυτό το όνειρο με παρέσυρε

και τώρα προσπαθώ να προσαρμοστώ στον εφιάλτη...

γκρίνια;;;;;; ε, ας γκρινιάξω κι εγώ...

αρκετά προβλήματα ξεπέρασα, κι αρκετά έχω ακόμη... έχω δικαίωμα να γκρινιάξω επιτέλους!!!!!!

ο στόχος πάντως παραμένει

να γίνω βαρκάρισσα στον Αχέροντα όταν και αν πάρω σύνταξη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
Χωρίς νεράκι...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: