HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ήρθε ο καιρός να ετοιμάσω τις βαλίτσες μου...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Ήρθε ο καιρός να ετοιμάσω τις βαλίτσες μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ήρθε ο καιρός να ετοιμάσω τις βαλίτσες μου...   Ήρθε ο καιρός να ετοιμάσω τις βαλίτσες μου... Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2010 11:14 pm

Αύριο τα ενδεικτικά. Και άντε γεια στα Τζιτζικάκια του Ιλισού.

Κι έπειτα η γνωστή γραφειοκρατία ως την Παρασκευή. Μητρώα, συνεδριάσεις, απολογισμοί και άλλα αποκρουστικά. Και μετά τέρμα και το πηγαινέλα στις Τζιτζιφιές...

Δευτέρα, πρωί πρωί, το ευπειθώς αναφέρω στη νέα θέση. Μόνο 500 χλμ μακριά!

Είμαι σε μια περίεργη κατάσταση. Από τη μια χαίρομαι. Που το όνειρο γίνεται πράξη. Που αφήνω επιτέλους την τσιμεντούπολη.

Από την άλλη η αγωνία για το άγνωστο περιβάλλον της επαρχίας έχει χτυπήσει κόκκινο. Ιδέα δεν έχω αν θα αντέξω. Ή θα γυρίσω πίσω με τα αυτιά κατεβασμένα...

Όπως κι αν έχει, τα δύο επόμενα χρονάκια θα είμαι εκτός των τειχών.

Φφφφφφφφφφφφ! Και βαριέμαι αφόρητα τις βαλίτσες. Εκεί τουλάχιστον τα συναισθήματα είναι ξεκάθαρα. Ποτέ δε χώνεψα τις βαλίτσες. Και περισσότερο τώρα που μαζί με αυτές έχει γεμίσει το διαμέρισμα και με αμέτρητες κούτες.

Τι να πάρω και τι να αφήσω; Αν είναι χάλια η ζωή στην επαρχία, το πιθανότερο θα είναι να ανεβαίνω κάθε τρεις και λίγο Αθήνα. Άρα και το διαμέρισμα πρέπει να έχει τα απαραίτητα. Επιστροφή στον πρώτο καιρό της εργένικης ζωής με μαγείρεμα σε γκαζάκι και ύπνο σε ένα στρώμα στο πάτωμα, δε λέει...

Ίσως το αναγκαστικό τριήμερο στην Ήπειρο να ξεκαθαρίσει την κατάσταση. Τουλάχιστον έτσι θέλω να ελπίζω. Πως το αεράκι του βουνού θα βάλει τα πράγματα στη θέση τους. Θα δείξει........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
Ήρθε ο καιρός να ετοιμάσω τις βαλίτσες μου...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: