ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Σταχυολογούμε από τις Σταχυολογήσεις φωτογραφίες της προχτεσινής διαδήλωσης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Σταχυολογούμε από τις Σταχυολογήσεις φωτογραφίες της προχτεσινής διαδήλωσης   Παρ Μαϊος 07, 2010 11:30 am

Τρεις οι νεκροί. Τέσσερις οι ψυχές που έφυγαν.

Μα δεν είναι μόνο οι νεκροί.

Δεν είναι μόνο η προβοκάτσια σε βάρος των χιλιάδων εργαζομένων που διαδήλωναν ειρηνικά.

Είναι και οι εικόνες που σταχυολογήσαμε από το εξαίρετο blog ΣΤΑΧΥΟΛΟΓΗΣΕΙΣ

http://stahiologiseis.blogspot.com/2010/05/blog-post_07.html

Μ' αυτά τα ματωμένα πρόσωπα, μ' αυτά τα ματωμένα χέρια, το μπλογκ ΣΤΑΧΥΟΛΟΓΗΣΕΙΣ δηλώνει:

Όσοι δεν έζησαν χούντα, θα την ζήσουν τώρα. Και όσοι την έζησαν, θα την ξαναζήσουν!

Και όχι. Δε θα τρομάξουμε. Όχι! Δε θα τους φοβηθούμε.

Αυτό το χώμα είναι δικό τους και δικό ΜΑΣ!

Και τη ρωμιοσύνη ποιητή μου, δε θα την κλάψουμε. Γιατί εκεί που πάει να σκύψει, πάλι πετιέται από ξαρχής κι αντριεύει και θεριεύει!

Με τους νεκρούς και με το αίμα μας; Ναι. Και με νεκρούς και με αίμα. Και με αγώνα. Ως την τελευταία μας πνοή.

Μα τι είναι η ζωή χωρίς αγώνα;

Σταχυολογούμε από τις Σταχυολογήσεις φωτογραφίες της προχτεσινής διαδήλωσης
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ-
Μετάβαση σε: