ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

ΘΕΑΤΡΟ! ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΝΥΧΤΕΣ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: ΘΕΑΤΡΟ! ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΝΥΧΤΕΣ;   Τρι Δεκ 08, 2009 12:00 pm

Θέατρο! Τι καλύτερο δώρο μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου τις νύχτες του χειμώνα;

Στο τόπικ αυτό θα παρουσιάζουμε ιδέες και νέα για τις θεατρικές παραστάσεις των αθηναϊκών σκηνών. Και ο καθένας ας διαλέξει...

Και κάνουμε αρχή με μία πρεμιέρα που αυτή την ώρα βρίσκεται εξ εξελίξει:

Παράθεση :
Πρεμιέρα, σήμερα, στο θέατρο «Κάππα» με το έργο του Μάρτιν Κριμπ «Στην εξοχή» που θα παίζεται κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη. Ενας γιατρός, η γυναίκα του και τα παιδιά τους μετακομίζουν από την πόλη στην εξοχή, για να ξαναβρούν τη γαλήνη. Οι παλιές πληγές, όμως, ξανανοίγουν, όταν ο Ρίτσαρντ φέρνει στο σπίτι μια νεαρή γυναίκα...

Ο συγγραφέας με χιούμορ καυτηριάζει τους «εναλλακτικούς» σαραντάρηδες, που ενώ καταγγέλλουν το lifestyle υποπίπτουν σε αντιφάσεις. Το έργο καταγράφει τι συμβαίνει όταν καταρρέει η εικόνα του εαυτού.

Μετάφραση: Χριστίνα Παγκουρέλη. Σκηνοθεσία: Ελλη Παπακωνσταντίνου. Σκηνικά: Νατάσα Παπαστεργίου. Μουσική: Θοδωρής Οικονόμου. Φωτισμοί: Σάκης Μπιρμπίλης.

Παίζουν: Ναταλία Δραγούμη, Νίκος Ψαρράς, Ελενα Χατζηαυξέντη.

ΘΕΑΤΡΟ! ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΝΥΧΤΕΣ;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ :: ΤΕΧΝΕΣ-
Μετάβαση σε: