HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αφού δε μας γράφεις...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Αφού δε μας γράφεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αφού δε μας γράφεις...   Αφού δε μας γράφεις... Icon_minitimeΤρι Οκτ 06, 2009 12:27 am

Αφού δε μας γράφεις...

θα παίρνουμε από μόνοι μας τα κείμενά σου και θα τα αναδημοσιεύουμε.

Όχι για τίποτε άλλο, μα γιατί μας αρέσουν και θέλουμε να τα διαβάζουν κι άλλοι:

Παράθεση :
...............
Μοιάζουν οι ώρες να είναι μεγάλες ανηφόρες, σαν να παλεύω ... έτσι αισθάνομαι και ζω ...

Μοιάζουν οι ώρες να πέφτουν πάνω μου σαν μπόρες και οι αναμνήσεις να ρίχνουν πάλι κεραυνό ...

άτι στην ψυχή είναι ακόμα τόσο ευσυγκίνητο ...;Κλαίω σαν παιδί όταν .. .. .. ..... ... ..

Ώρες στη σιωπή ........

.... βράδυ και πρωί ψάχνω τρόπους για να ξεχαστώ ... ....

...;..Τώρα που πέφτω ...Να σωθώ ...

Αν είναι απάτη ή αν είναι κάτι μαγικό ....????...ή αν είναι κάτι μαγικό???


Ωραία τα λέει ο Χατζηγιάννης άλλη φάση βέβαια αλλά δεν έχει σημασία πια ... ίσως να μην έχει τίποτα σημασία πια ...

...;Τώρα έχω κλειστεί στον ευατό μου ..... Είναι επικίνδυνα εδώ ... Γι'; αυτό καλύτερα που φεύγεις ....

Και τελικά έχω μείνει σαν μεγάλος μαλάκας στο κενό ή στην άκρη ενός γκρεμού ένα πράγμα να κοιτάω σαν ταινία την ζωή μου μη μπορώντας πλέον να κάνω τίποτα άλλο ... τι το καλύτερο ....

Και γιατί ακόμα...

όσο και να κλειστείς στον εαυτό σου, εκεί θα είμαστε κι εμείς. Ήταν να μη γίνουμε οικογένεια. Τώρα και να θες μόνη σου δεν είσαι. Και νομίζω το ξέρεις...

Κι ελπίζω να ξέρεις πως στην τελική αυτό έχει σημασία. Και μεγάλη.

φιλάκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
Αφού δε μας γράφεις...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΛΕΣΧΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ :: ΓΡΑΦΕΙΟ-
Μετάβαση σε: