ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Μια αναπαράσταση για το Νηρέα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Μια αναπαράσταση για το Νηρέα   Σαβ Σεπ 26, 2009 3:10 am

Πρωινό πρωινό το τηλεφώνημα σήμερα από τον αδερφούλη μου. Το από πού αφήστε το... γιατί μασάω σίδερα από τη ζήλεια μου! Αργυρόκαστρο παρακαλώ ο μάγκας, και δη φεστιβάλ Αργυροκάστρου!

Εκεί να χαρείς πολυφωνικά που να γιομίσει μέλι η ψυχή σου... και τσίπουρο βαρύ και ασήκωτο.

Όχι, δε με πήρε για να ακούσω έστω και από το τηλέφωνο τα πολυφωνικά... Θα το εκτιμήσω βέβαια δεόντως αν μου φέρει κανένα μπουκαλάκι τσίπουρο για τους νέους μου συναδέλφους, που καθημερινά εργάζονται στην Αργυροκάστρου (προσοχή, η χτεσινή επίθεση έγινε στην Αργυρουπόλεως... αρκετά μακριά από μας) αλλά τσίπουρο αργυροκαστρίτικο δεν ξέρουν τι σημαίνει...

Ο καυτός λόγος ήταν η αναπαράσταση του Τεό και η σημερινή τελευταία προσφορά των Νέων dvd του μεγάλου σκηνοθέτη:

Ηγοράσθη, Νηρέα, και σε περιμένει...

Και είπαμε, φέρνεις τσίπουρο, παίρνεις dvd!!!

Εσείς δε χρειάζεται να καταφύγετε σε δωροδοκίες, απλά πεταχτείτε στο περίπτερο το συντομότερο δυνατό. Προσωπικά την πάτησα το περασμένο Σάββατο... κι έτσι έμεινα με τα δύο dvd. Ας πρόσεχα!!!

Έτσι κι αλλιώς εξαρχής εκείνο που καρτερούσα με λαχτάρα ήταν το σημερινό, το καλύτερο κατά τη γνώμη μου από την τριλογία. Για πολλούς λόγους αλλά και για τον πλούτο πολυφωνικών τραγουδιών που περιέχει. Με πρώτο και καλύτερο το ένα πουλί θαλασσινό, ένα πουλί βουνίσιο, καημένε Μάρκο - Μπότσαρη... Το πλέον αγαπημένο μου πολυφωνικό άκουσμα.

Διαβάστε σχετικά και το προηγούμενο αφιέρωμά μας: Η αναπαράσταση

Μια αναπαράσταση για το Νηρέα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: