ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Ακόμα και αν δανειστεί...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Ακόμα και αν δανειστεί...   Δευ Σεπ 21, 2009 10:38 am

Πόσο πιο ξεκάθαρα να το πει το ΠΑΣΟΚ;

Που είχε στήσει στα δυο μέτρα νωρίτερα η Πιπιλή τον καημένο τον Παπαϊωάννου με το ίδιο ερώτημα κάθε αφελούς ή δήθεν αφελούς:

Και πού θα βρείτε τα λεφτά για όσα τάζετε; Με φορολογία ή δανεισμό;

Εκείνος φυσικά σιώπησε. Τι να πει; Να κλέψει από τον αρχηγό το δικαίωμα στην έκπληξη; Τι έκπληξη δηλαδή... άστα...

Όταν λοιπόν ξεκίνησε το μέγα και τρανό ντιμπέιτ!!! ο επικεφαλής του ΠΑΣΟΚ ξεπέρασε τους δισταγμούς.

Στο πώς και πόσο και μπλα μπλα του Τσίμα... ευτυχώς δηλαδή που κατέληξαν στα 30 δεύτερα... για να μπορεί ο Τσίμας να μιλάει τουλάχιστον 40... ο Παπανδρέου είπε στα ίσα:

.... ακόμα και αν δανειστώ!!!

Σε μια υπερχρεωμένη χώρα που δεν πρόκειται να αποπληρώσει στον αιώνα των αιώνων τα δάνειά της... εκείνος υπόσχεται ανάπτυξη και μας δίνει εγγύηση με επιχείρημα τι; Το δανεισμό!!!

ΟΚ. Από αύριο λοιπόν κι εγώ θα το ρίξω στην πράσινη τακτική... Σπιτάκι στο χωριό θέλω; Δάνειο! Καινούριο αμάξι θέλω; Δάνειο! Ανανέωση γκαρνταρόμπας; Δάνειο!

Μα έτσι μελλοντικέ μας πρωθυπουργέ... ( τουλάχιστον κατά τις αποφάσεις των δημοσκοπήσεων... ) αυτό που θα αναπτύξεις στα σίγουρα είναι όσα χρωστάμε. Και πες μου:

Ποιος θα πρέπει μετά να τα ξεπληρώσει;;;

Εμείς φυσικά. Και πώς; Με σφίξιμο πάλι του ζωναριού σε όλα τα επίπεδα. Λιτότητα λιτότητα λιτότητα... και ακρίβεια ακρίβεια ακρίβεια...

Τι το χειρότερο μας λέει ο νυν;

Δύο κόμματα μία πολιτική... αλλάζει μόνο το περιτύλιγμα, το ένα είναι γαλάζιο, το άλλο πράσινο...

Ακόμα και αν δανειστεί...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ-
Μετάβαση σε: