ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεση
HOMA EDUCANDUS
ΠΟΡΤΑΛ

ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΚΑΝΤΟΥΣ...

Μοιραστείτε | 

Ανεκδιήγητη εθνική μειοδοσία από τον επικεφαλής των ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ - ΠΡΑΣΙΝΩΝ, Τρεμόπουλο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 7845
Registration date : 30/10/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Ανεκδιήγητη εθνική μειοδοσία από τον επικεφαλής των ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ - ΠΡΑΣΙΝΩΝ, Τρεμόπουλο   Τετ Μαϊος 27, 2009 2:55 pm

Το βρήκα απόψε μπροστά μου και δεν πίστευα στα μάτια μου...

Ο κ. Τρεμόπουλος, ο επικεφαλής των ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ - ΠΡΑΣΙΝΩΝ, γελάει λέει με όσα του προσάπτουν για εθνική μειοδοσία... http://zougla.gr/news.php?id=42799

Ανήκα σε εκείνους που ούτε γέλαγαν ούτε έκλαιγαν για κάτι τέτοιο. Απλά αγνοούσα τι είπε και τι δεν είπε για εθνικά θέματα ο κ. Τρεμόπουλος. Και σε εκείνους που πιστεύουν ότι υπάρχουν και πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθεί κανείς από το κόμμα που προσπαθούν τα μίντια να μας επιβάλουν ντε και καλά ως τρίτο κόμμα της χώρας...

Μπήκα όμως στον πειρασμό να το ψάξω. Να ξέρω τουλάχιστον τι είναι αλήθεια και τι ψέμα. Κι εκεί συνέβη το κωμικοτραγικό. Που αυτός ο τύπος νομίζει ότι θα γελάσουμε αν μάθουμε τι υποστηρίζει για τα εθνικά μας θέματα.

Καθώς εξακολουθώ να μην τρέφω κανένα σεβασμό ή ενδιαφέρον για όλο το κόμμα του... περιορίστηκα σε ένα ζήτημα εθνικό που τυχαίνει να έχω και προσωπική γνώμη και αρκετές γνώσεις. Τους Τσάμηδες...

Σας στέλνω εδώ:

http://panosz.wordpress.com/2008/04/10/tsamides/#comment-36290

για να διαβάσετε τις απόψεις του Τρεμόπουλου για τους Τσάμηδες, με το δικό του χεράκι και ένα μόλις χρόνο πριν. Ο τύπος δεν ξέρει τι του γίνεται. Κλασική περίπτωση ψευτοκουλτουριάρη που λέει παπαριές ανεκδιήγητες. Απομονώνω ως εξαιρετική διαστροφή της αλήθειας το ακόλουθο από το σχόλιό του:

Παράθεση :

“Όλες οι μαρτυρίες και οι πηγές που διαθέτουμε συνηγορούν στο ότι η
εκδίωξη των Τσάμηδων από τις κωμοπόλεις και τα χωριά τους ήταν μία
εξαιρετικά βίαιη διαδικασία, η οποία εξελίχθηκε σε διαδοχικά κύματα,
στην περιοχή της Παραμυθιάς πρώτα και στην περιοχή των Φιλιατών στη
συνέχεια. Ένα σημαντικό μέρος του πληθυσμού θανατώθηκε, πολλοί
κακοποιήθηκαν, ενώ τα υπάρχοντά τους διαρπάγησαν. Καμία από τις
μεταγενέστερες μελέτες δεν αμφισβητεί αυτό το γεγονός
(Κραψίτης, Μαντά,
Μιχαλόπουλος, κ.λπ.) Προφανώς, η φυγή των Τσάμηδων, πέρα από τα σύνορα, δεν ήταν μία ανώδυνη υπόθεση.

Λάθος, κ. Τρεμόπουλε, Οικολόγε και Πράσινε. Τις βλακείες που γράφετε τις αμφισβητούμε εμείς οι ίδιοι οι απόγονοι εκείνων που σφαγιάστηκαν από τους Τσάμηδες. Και σας καταγγέλλουμε ως ανιστόρητο και εθνικά επικίνδυνο με τις θέσεις που προβάλλετε. Και μόνο γέλιο δε μας φέρνουν όσα ακούσαμε σε βάρος σας. Μόνο οργή η δική σας αντίδραση που προεξοφλήσατε ότι θα γελούσαμε με τις κατηγορίες σε βάρος σας και δε θα δίναμε σημασία...

Έτσι κι αλλιώς είναι εξοργιστικό το φαινόμενο των ανθρώπων που μαθαίνουν την ιστορία της χώρας τους από τους ξένους... και δη των ελλήνων που τη μαθαίνουν από τους τούρκους! Κι αφού από τούρκους μαθαίνουν την ιστορία, λογικό να ζητάνε και οδό Κεμάλ Ατατούρκ στη Θεσσαλονίκη. http://ecology-salonika.org/lib/?p=421 Προφανώς στο ίδιο πνεύμα θα κινηθεί και στην Ευρωβουλή ένας τέτοιος άνθρωπος. Αγώνας σκληρός για διασφάλιση των δικαιωμάτων όσων εχθρεύονται την Ελλάδα. Είτε είναι Τσάμηδες είτε Τούρκοι... Άντε λοιπόν να τον ψηφίσετε... Μαζί με όλους εκείνους που προσπαθούν να μας πείσουν ότι θα βγει τρίτο κόμμα!!!

Και μαζί να πανηγυρίσετε με όσους άλλους καρδιοχτυπούν για τα ίδια θέματα που προβάλλει και ο κ. Τρεμόπουλος... πχ Την αναγνώριση του FYROM με το όνομα Μακεδονία... Υποτίθεται ότι και με αυτό πρέπει να γελάσουμε; Να καλή ευκαιρία να θυμηθώ την παλιά μου καθηγήτρια που καυτηρίαζε τους χαζοβιόληδες της τάξης με το αρχαίο ρητό:

ΓΕΛΑ Ο ΜΩΡΟΣ ΚΑΝ ΤΙ ΜΗ ΓΕΛΟΙΟΝ ΕΙ....

Ανεκδιήγητη εθνική μειοδοσία από τον επικεφαλής των ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ - ΠΡΑΣΙΝΩΝ, Τρεμόπουλο
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ-
Μετάβαση σε: